Coraz to częściej zdarza się, że ludzie wstępują w tak nazywane mieszane związki małżeńskie. Są to związki, w jakich partnerzy pochodzą z przeróżnych krajów, a w pewnych sytuacjach nawet kultur. W takich małżeństwach, podobnie jak w każdych innych, w pewnym czasie pojawiają się dzieci. Warto wtedy zadbać o to, by od początku posługiwały się językami obojga rodziców. W ten sposób wykształcimy dzieci dwujęzyczne. Nauka angielskiego czy innego języka rozpocznie się wtenczas w sposób naturalny w momencie, w jakim dziecko zacznie rozpoznawać pojedyncze słowa.

Niemowlę przysłuchuje się dialogom rodziców, reaguje również na to, co się mówi bezpośrednio do niego. Wskutek tego nauka angielskiego czy polskiego nadchodzi mu w sposób naturalny. Ewidentnie pod warunkiem, że w tych dwóch językach porozumiewamy się w mieszkaniu. Jeżeli jedno z rodziców całkiem przestaje używać swojej rodzimej mowy, dziecko nie będzie miało szansy sobie jej przyswoić. W wypadku rodzin wielokulturowych nauka angielskiego oraz polskiego jest szczególnie znacząca. Dzięki niej dziecko będzie zdołało bez przeszkód porozumieć się z dalszą rodziną.

Niejednokrotnie zależy nam na tym, by nasze dzieci już od najmłodszych lat uczyły się rzeczy, które w późniejszym życiu mogą okazać się zwłaszcza przydatne. Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się językami obcymi. Skutkiem tego dbamy o to, by nauka angielskiego rozpoczęła się już we wczesnym dziecięctwie.

Jak najbardziej należy w owym czasie dobrać należyte metody. Nauka angielskiego będzie się w tym wypadku opierać raczej na zabawie – sprawdź również po niemiecku. Kilkuletni malcy powinni w głównej mierze osłuchać się z obcym akcentem, przyzwyczaić do używania dziwnie brzmiących słów.

Nie należy tłumaczyć im zawiłości gramatycznych, bowiem prawdopodobnie oraz tak ich nie zrozumieją. Nauka angielskiego powinna polegać raczej na powtarzaniu słów rymowanek, uczeniu się angielskich piosenek czy poznawaniu niewielkiej ilości obcych słów. Te na ogół wprowadza się nazywając po angielsku zabawki, jakimi wspólnie się bawimy bądź kolory potrzebne do pokolorowania obrazka w książce. Tylko zastosowanie takich metod może przynieść spodziewane efekty.

Więcej na: po angielsku