Zamienić tusz należy wtenczas, gdy drukarka już nie drukuje lub ewentualnie na jej panelu rozpali się specjalna lampka, jaka jasno i bez ogródek zawiadamia, iż nieobecność tuszy uniemożliwia dalsze drukowanie. Co wówczas? Pozyskujemy nowatorski zasobnik oraz wymieniamy go w środku drukarki. Stacja z pojemnikami na tusze powinna wysuwać się sama, kiedy otworzymy funkcjonującą drukarkę. Jednakże nie zawsze tak jest. Czasami zasobniki są ukryte. Należałoby wtedy sięgnąć do instrukcji obsługi, by odnaleźć pojemniki oraz przeczytać o tym, jak powinno się je wymieniać. Jest kilka porad, które mogą się przydać. Nie musimy dotykać pojemników od witryny interfejsu, inaczej od witryny kontaktu z drukarką.

Tamtejsze ślady palców na milion procent pozwolą na to ,ażeby drukarka nie spostrzegała zasobnika, a tym samym dalej nie pracowała. Dodatkowo, nie wolno działać siłą, jaka mogłaby zniszczyć nie tylko pojemniki, ale i mocowania. Wówczas drukarka również nie bezie działać. Gdy nie dociśniemy pojemnika z tuszami – również możemy zapomnieć o dalszym drukowaniu. Jest dużo reguł oraz teorii. Kolorowe zasobniki z tuszami są w gigantycznej mierze droższe, aniżeli mniejsze, które zezwalają na drukowanie tylko czarnym tuszem. To logiczne że czarne tusze Canon są tańsze.

Z jakiej przyczyny tak jest? Ponieważ w zasobnikach kolorowych miesza się barwy, jakie tworzą jedną logiczną całość. Wszystko dla konsumenta oraz z myślą o kolorach, jakie chce on zdobyć. Drukarka dzięki swoim specjalnym pojemnikom umie wydrukować niemalże wszystko.

W następstwie tego nie ma obaw, iż coś nie będzie działać. Okazuje się, iż kolorowe pojemniki nie bez powodu są droższe. Mają więcej tuszu, a w następstwie tego teoretycznie nie powinny się tak szybko zużywać. Nic z tych rzezy. Przy połączeniu barw możemy liczyć na prędkie zużycie. Przeważnie pojemnik wystarczy na kilkaset stron. To jednak zależy od tego, jakie są to witryny. Kiedy cała kartka jest zamalowana – wtenczas drukarka zużyje więcej tuszu, aniżeli przy śladowych ilościach na papierze. Wobec tego nie da się tego tak dokładnie ocenić. Mimo to, obecnie drukowanie w kolorze nie jest czymś niespotykanym. Każda drukarka ma tego typu możliwość.